Güncel Konular
Home / Pegasus İletişim / Pegasus Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

Pegasus Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

Pegasus Ücretsiz Müşteri Hizmetleri : 0850 250 67 02

pegasus ücretsiz müşteri hizmetleri
pegasus ücretsiz müşteri hizmetleri

Pegasus Havayolları: Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Yurtiçi Türkiye’nin birçok noktasına direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Yurtdışı uçuşlarını ve yurtiçi uçuşlarının çoğunluğunu İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştirmektedir. Avrupa’ya da birçok noktaya direkt olarak seferler gerçekleştirmektedir. Pegasus ücretli müşteri hizmetleri numarası 0888 228 12 12‘dir. Bu numarayı aramanın dakikası operatörünüz tarafından dakikası 1.5 TL/dakika olarak ücretlendirilmektedir.

Pegasus Ücretsiz Çağrı Merkezi

Pegasus Havayolları’nın ücretsiz çağrı merkezi numarası 0850 250 67 77‘dir. Bu telefon numarasını arayabilmek için, yurtdışı veya Lefkoşa’da bulunmanız gerekmektedir. Aksi taktirde Türkiye’den yapılan aramalarda ulaşılmaz. Türkiye’den Pegasus ücretsiz çağrı merkezine ulaşabileceğiniz telefon numarası 0850 250 67 02’dir. Bu telefon numarasının da özelliği, sadece rötar veya iptal olan seferlerde işlem yetkilerinin bulunmasıdır. Bu konular dışında sadece Pegasus iletişim hattı olan 0888 228 12 12’li müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Pegasus Resmi Müşteri Hizmetleri

Pegasus Havayolları’nın Türkiye Cumhuriyeti resmi müşteri hizmetleri numarası 0888 228 12 12‘dir. Bu numarayı yurtdışından aramanız mümkün olmamaktadır. Sadece Türkiye’den ve ücretli aramalara izin veren operatörler tarafından aranabilmektedir. Pegasus Havayolları’nın ücretsiz iletişim hattı 0850 250 67 02‘dir. Bu numarayı da diğer numaranın aksine Türkiye’den arayamamanızdır. Sadece Lefkoşa ve yurtdışı operatörleri tarafından aranabilmektedir.

Pegasus Havayolları Tarihçesi

Pegasus Havayolları: tam adı ile Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş olarak Türkiye Cumhuriyeti merkezli özel bir havayolu şirketidir. Türkiye’de low-cost modeli ile hizmet veren en başarılı ve en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesidir. Low-cost Havayolu modeli; kısacası diğer havayolları’nın aksine gelirlerinin büyük bir kısmını uçak bileti satışından karşılamasının yanı sıra, belirli bir bölümünü de satılan ekstra hizmetlerden karşılamaktadır.

Bu ekstra hizmetlere örnek vermek gerekirse, uçak içi ikramlar veya özel koltuk satışı gibi hizmetlerdir. Bunun yanı sıra, gelirlerinin büyük bir kısmını da Pegasus Havayolları uçak bileti tarihi değişikliği hizmetlerinden de karşılamaktadır.

Pegasus Havayolları Müşteri Hizmetleri İle Yapabilecekleriniz

Pegasus Bilet Satın Alma

Pegasus Havayolları ücretsiz müşteri hizmetleri: 0850 250 67 02‘li telefon numarası, normal şartlarda sadece uçuşunuzda rötar veya sefer iptali gibi durumlarda hizmet vermektedir. Fakat bazı olağanüstü durumlarda, Pegasus müşteri hizmetleri numarası 0888 228 12 12‘li telefon numarasında yoğunluk olduğu durumlarda da Pegasus ücretli müşteri hizmetleri’nin yapabileceği bütün işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Pegasus Havayolları’nın müşteri hizmetleri numarası ile tüm yurtiçi ve yurtdışı Pegasus Havayolları’nın uçak biletlerini kredi kartınızla veya bazı bankaların ATM kartları ile kolayca satın alabilirsiniz.

Pegasus bilet erteleme
Pegasus bilet erteleme

Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Havayolları’nın müşteri hizmetleri numarası 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezi ile daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Pegasus Flex özelliği olmayan uçak biletlerinizde tarih değişikliği işlemlerinde yurtiçi uçuşlarınızda 55 TL cezai işlem uygulanmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Pegasus bilet değiştirme telefon 0888 228 12 12‘yi aradığınızda uçak biletinizde herhangi bir flex özelliği satın almadığınızı varsayalım. Sizin daha önce satın aldığınız uçak biletinin ücreti hizmet bedeli dahil 150 TL ise, yeni istediğiniz aynı fiyattaki bir uçuş ile değiştirmek istediğinizde 55 TL ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.

Pegasus Bilet Açığa Alma

Pegasus Havayolları müşteri hizmetleri 0888 228 12 12 telefon numarası ile daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde gideceğiniz tarih net olmadığı gibi durumlarda biletinizi açığa alabilirsiniz. Pegasus açığa alım işlemleri; Pegasus Flex özelliği olmayan biletlerinizde 55 TL gibi bir ücret ödeyerek gerçekleştirilebilmektedir. Pegasus Havayolları’nda uçak biletinizi açığa aldığınız biletinizi, açığa alındığı tarihten itibaren 1 sene içerisinde kullanabilirsiniz. Yeni istediğiniz uçuş, sizin açığa aldırdığınız uçuştan pahalıysa aradaki fiyat farkını kredi kartınızla yada atm kartınızla ödeyebilirsiniz.

Pegasus Ekstra Bagaj Alma

Pegasus ücretsiz müşteri hizmetleri 0850 250 67 02‘li numara aracılığı ile uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kalana kadar ekstra bagaj ve ekstra hizmet satın alabilirsiniz. Pegasus müşteri hizmetleri’nden alacağınız ekstra hizmetler, havalimanında alacağınız ekstra hizmetlere göre %30 civarında daha ucuz olmaktadır. Havalimanı’nda alacağınız ekstra bagaj da aynı şekilde, Pegasus Havayolları müşteri hizmetleri’nden alacağınız ekstra bagaja göre de daha pahalı olacaktır.

Pegasus Ücretsiz Müşteri Hizmetleri
4 (80%) 5 votes

3 comments

  1. Hatice Serpil Yurteri

    Merhaba,
    Reklamlarda 72 saat önce check in yapabileceğimiz bilgisi verilmekte ,ancak gerçekte bunu yapmak istediğimizde sistem hata vermektedir.
    Bu hususu bilgilerinize sunarım.
    Hatice Serpil Yurteri

  2. Selam.Ben bugun 13.11.2018 tarihinde pegasus ucagi ile saat 09:05 te Sabika gøkceden Stockholm ucus yaptim.Buyuk Bir rezalet.Ucaga binmeden Once el bagajlari tartildi ve 8 kilo bagaj hakkin var dediler halbuki ben 10 kilo el bagaji olarak almistim.Benim ceketimle birlikte5 kilo fazla cikti.Bana cope at dediler bende giyeceğim şeyleri neden çöpe atayım dedim.Sonra giydim giyeceklerimi ve birde el çantamdan makyaj Ve diğer özellerimi aktardım Ve 3 kiloda attım çöpe Sonra çalişanlarınızdan biri Arapça konuşan başörtülü biri ile tartışıyordu sonra kadına elemanınız gerizekalı pislik defol dedi banada gerizekalı giymiş üstüne dedi.Ve ben en sona kalmıştım o stresle hiç seslenmeden girdim uçağı kaçıracaktım.Kısacası daha düzgün daha anlayışlı olabilirdi elemanınız.Benim 20 kilo bagaj fişimi aldı geri vermedi Eğer bagajım kaybolsaydı o zaman bütün Avrupa’yı ayağa kaldırırdım.Kamera Ve ses kayıtları varsa ordan izleyin ne kadar çirkin edepsizce davranıldığını.Dua edin tazminat davası açmıyorum size.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir